درباره گروه یادگیری ماشین ایران:

گروه یادگیری ماشین ایران متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور، با هدف توسعه فرهنگ استفاده از راهکارهای نوین هوش مصنوعی و نیز ارائه آموزش های لازم در بخش های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق فعالیت خود را در ابتدای سال ۱۳۹۷ آغاز نمود.

ما بر این باوریم، که دیر یا زود هوش مصنوعی در جوامع امروزی حضوری پر رنگ تر خواهد یافت و زندگی تمامی انسان ها را آسان تر، بهتر و مرفه تر خواهد نمود. بنابراین با نگرش فرهنگ سازی و ارائه آموزش ها و اطلاعات لازم برای متخصصین IT، دانشجویان رشته مهندسی به ویژه مهندسی کامپیوتر و IT در مقاطع مختلف تحصیلی و نیز علاقمندان به این حوزه جذاب و پرچالش شروع به فعالیت نموده ایم.

هدف ما این است که با درک صحیح نیازهای روز جامعه و تدوین محتوای مناسب آموزشی، تجربه ای عالی از ارائه خدمات در حوزه هوش مصنوعی را در ذهن مخاطبین متبادر می سازیم.

معرفی تیم اصلی “یادگیری ماشین ایران”:

دکتر محمد منثوری، متولد سال ۱۳۶۲ آذربایجان غربی، دانش آموخته مهندسی برق ورودی سال ۱۳۸۰ دانشگاه شیراز می باشد. ایشان پس از گذراندن دوره کارشناسی با درجه عالی، دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی و در رشته مهندسی برق گرایش کنترل گذراند و در نهایت مدرک دکتری تخصصی (PhD) خود را در سال ۱۳۹۴ از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی اخذ نمود.

ایشان هم اکنون به عنوان هیئت علمی دانشگاه شاهد در مقام استادیار مشغول به فعالیت می باشد. شایان ذکر است ایشان در دانشگاه های تراز اول کشور از قبیل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ودانشگاه آزاد واحد تهران شمال به تدریس دوره های یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و شبکه های عصبی می پردازد.

در زمینه فعالیت های کاری ایشان، می توان به حضور چندین ساله به عنوان مشاور فنی در شرکت آسیاتک اشاره نمود. همچنین راه اندازی اولین روبات در رستوران روباتیکی از جمله فعالیت های ایشان در حوزه صنعت می باشد.

دکتر سهیل تهرانی پور، متولد سال ۱۳۶۸ تهران، دانش آموخته کامپیوتر ورودی سال ۱۳۸۶ دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی می باشد. وی پس از گذراندن موفق دوره کارشناسی، دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزاد قزوین طی نمود و در رشته کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز از آن دانشگاه فارغ التحصیل شد. هم اکنون در ادامه تکمیل تحصیلات در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال رشته کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز در حال تحصیل در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) می باشد.

در زمینه فعالیت های کاری ایشان، می توان به عضویت چهار ساله در هیات مدیره شرکت ساعیان ارتباط (www.senatelecom.com) به عنوان مدیریت فروش و بازرگانی اشاره نمود. شایان ذکر است پس از این مدت ایشان به عضویت در شرکت صنایع ارتباطی آوا (www.ava.ir) که از برترین شرکت های تولید کننده تجهیزات در حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات می باشد، در آمد و اکنون در این شرکت فعال می باشد.